top of page

UŽKERTANT KELIĄ UŽSIKIMŠIMAMS : KĄ DARYTI?

Užsikimšę vamzdynai gali būti didelis nemalonumas, sukeliantis lėtą vandens tekėjimą, nemalonius kvapus ir net potencialią vandens žalą. Laimei, daugelį užsikimšimų galima lengvai išvengti laikantis kelių paprastų taisyklių. Šiame straipsnyje aptarsime, ką reikėtų ir ko nereikėtų daryti, norint išlaikyti švarius vamzdynus ir palaikyti sveiką vandentiekio sistemą.

 

Daroma: reguliariai valykite nuotėkas:

 

Reguliariai valyti nuotėkias yra esminis dalykas, siekiant išvengti užsikimšimų. Naudojant nuotėkų valiklį ar acto ir kepimo sodos mišinį, kas mėnesį išvalykite savo vamzdžius. Tai padeda pašalinti susikaupusias nuosėdas, riebalus ir muilines atliekas.

 

Daroma: naudokite vamzdynų filtrus:

 

Visuose praustuvuose, dušuose ir voniose įrengtų vamzdynų filtrų įrengimas yra pirmas žingsnis siekiant išvengti užsikimšimų. Šie filtrai sugauna plaukus, maisto daleles ir kitas nuosėdas, neleisdami jiems patekti į nuotėkas ir sukelti blokavimus. Reguliariai valykite filtrus, kad išlaikytumėte jų veiksmingumą.

 

Daroma: tinkamai išmeskite atliekas:

 

Tinkamas atliekų šalinimas yra esminis užsikimšimų prevencijos veiksnys. Venkite nuplauti didelius maisto likučius, kavos tirščius ar riebalus į kriauklę. Vietoj to, pašalinkite maistą į šiukšliadėžę, komposto dėžę. Riebalus išmeskite leisdami jiems sukietėti indelyje ir tinkamai išmeskite juos į šiukšliadėžę. Laikydamiesi šių taisyklių, sumažinsite užsikimšimų riziką vamzdynuose.

 

Nedarykite: nepilkite riebalų ar aliejaus į vamzdynus:

 

Riebalų ar aliejaus pilimas į vamzdynus sukelia užsikimšimus. Šios medžiagos, atvėsusios, sukietėja ir prisiklijuoja prie jūsų vamzdynų vidaus, sukelia užsikimšimus. Palikite riebalus sukietėti indelyje ir tinkamai juos išmeskite į šiukšliadėžę. Alternatyviai, galite perdirbti naudotą kepimo aliejų specialiose surinkimo vietose.

 

Nedarykite: nepilkite netinkamas atliekas į tualetus:

 

Tualetų užsikimšimai dažnai kyla dėl netinkamai išmestų atliekų. Venkite nuplauti i kanalizaviją daiktus tokius kaip sauskelnės, medvilnės kamuoliukai, popierinai rankšluosčiai ar kitos moteriškos higienos priemones. Šiukšliadėžės įrengimas vonioje skatina tinkamą atliekų šalinimą ir užkerta kelią nereikalingiems užsikimšimams.

 

Nedarykite: naudokite cheminius nuotėkų valiklius:

 

Nors cheminiai nuotėkų valikliai gali atrodyti greitas sprendimas užsikimšimams, jie gali būti žalingi jūsų vamzdynams ir aplinkai. Šie valikliai yra rūgštiniai ir gali su laiku pažeisti vamzdynus. Vietoj to, pasirinkite natūralius variantus, tokius kaip actas ir kepimo soda, arba kreipkitės į profesionalų vandentiekį, jei susiduriate su užsikimšimais.

 

Daroma: nedelsiant spręskite vandentiekio problemas:

 

Pastebėję lėtą vandens tekėjimą, burbuliuojančius garsus ar nemalonius kvapus iš vandentiekio prietaisų, nedelsdami spręskite šias problemas. Tai gali būti ankstyvieji užsikimšimo ar kitų vandentiekio problemų požymiai. Neatsižvelgimas į juos gali sukelti didesnes problemas ir brangius remontus. Susisiekite su mumis, kad diagnozuoti ir išspręsti problemą greitu ir efektyviu būdu. 

 

Užsikimšimų prevencija jūsų vamzdynuose yra esminė geros vandentiekio sistemos palaikymo dalis. Laikydamiesi minėtų patarimų šiame straipsnyje, galite ženkliai sumažinti užsikimšimų riziką ir išlaikyti švarius bei gerai veikiančius vamzdynus. Reguliarus valymas, tinkamas atliekų šalinimas ir tinkamas dėmesys vandentiekio problemoms padės užkirsti kelią užsikimšimams ir užtikrinti sklandų vandentiekio sistemos veikimą.

bottom of page